Relacja ze szkoleń pn. ,,Współpraca jednostek samorządu terytorialnego z Podmiotami Ekonomii Społecznej w różnych trybach przewidzianych prawem”

Projekt „Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej w województwie podlaskim” realizowany w ramach
Programu Fundusze Europejskie dla rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus
W dniach: 8 października 2025 r. i 9 października 2025 r. w Hotelu 3 Trio w Białymstoku, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku w ramach projektu „Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej w województwie podlaskim” Działanie 04.13: Wysokiej jakości system włączenia społecznego, Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach typu projektów pn. Działania ROPS w zakresie usług społecznych, pomocy społecznej, ES i aktywnej integracji, służące włączeniu społecznemu, realizowane na poziomie wojewódzkim, zorganizował 2 jednodniowe szkolenia pn. „Współpraca jednostek samorządu terytorialnego z Podmiotami Ekonomii Społecznej w różnych trybach przewidzianych prawem”.
W 2 jednodniowych szkoleniach w ok. 15 osobowych grupach udział wzięło łącznie 27 przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej, centrów usług społecznych, powiatowych centrów pomocy rodzinie, urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych z terenu województwa podlaskiego.
Celem szkoleń było zapoznanie uczestników w zakresie współpracy Jednostek Samorządu Terytorialnego z podmiotami Ekonomii Społecznej, zlecania i powierzania zadań podmiotom ES w różnorodnych trybach przewidzianych prawem oraz innych form współpracy. Szkolenia poprowadził Pan Krzysztof Leończuk.
Uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w szkoleniu i serdecznie zapraszamy do korzystania z kolejnych wydarzeń organizowanych w ramach projektu „Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej w województwie podlaskim”.