Aktualności „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”

Stopka z logami Funduszu Europejskiego, Rzeczpospolitej polski, Ministerstwa Rozwoju oraz Unii Europejskiej.

Projekt konkursowy ” W poszukiwaniu modelowych rozwiązań ”
realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa

 • Spotkania edukacyjno-szkoleniowe w ramach projektu pn. "W poszukiwaniu modelowych rozwiązań"

 • Czwarte spotkanie edukacyjno - szkoleniowe. Grupowe zdjęcie na schodach wejściowych do budynku. Część osób siedzi na schodach a reszta stoi za nimi na podwyższeniu.Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku w ramach projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” zorganizował 4 spotkania edukacyjno – szkoleniowe w terminach: 22-24 sierpnia 2023 r. 28-30 sierpnia 2023 r. 12-14 września 2023 r. 26-28 września 2023 r. Do udziału zaproszono przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych z terenu Polski. Spotkania miały na celu […] Przeczytaj całość »

 • Zaproszenie na spotkanie edukacyjno-szkoleniowe połączone z wizytą w mieszkaniach wspomaganych w ramach projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”

 •  Szanowni Państwo, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku, Lider projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”, realizowanego z Partnerami: Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na […] Przeczytaj całość »

 • Warsztaty dotyczące standardu usług mieszkalnictwa w Krakowie

 • W dniach 14-16 marca 2023 roku przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku uczestniczyli w warsztatach dotyczących standardu usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi, opracowanego i wdrożonego w ramach projektu pn. ,,Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi’’. Celem warsztatów było zapoznanie z założeniami standardu oraz praktycznymi aspektami wdrażania tego […] Przeczytaj całość »

 • Mieszkalnictwo Wspomagane

 • Grupa osób stoi na schodach przed wejściem do domu który stoi do góry nogami. Dom celowo jest tak skonstruowany.Mieszkalnictwo wspomagane jest formą rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pobyt w mieszkaniu wspomaganym ma na celu nauczyć lub podtrzymać poziom sprawności w zakresie samoobsługi i czynności niezbędnych w życiu codziennym, dlatego też należy w dalszym ciągu ćwiczyć umiejętności praktyczne (pranie, sprzątanie, korzystanie z różnych urządzeń), czynności higieniczne i pielęgnacyjne, czynności kulinarne, umiejętności finansowe (gospodarowanie […] Przeczytaj całość »

 • Uroczyste otwarcie mieszkań wspomaganych

 • Kilka osób stoi przed wejściem do budynku mieszkalnego odwrócona plecami i przecina nożyczkami biało-czerwoną wstęgę.W dniu 23 listopada 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie dwóch mieszkań wspomaganych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w tym z zespołem Downa w Białej Wodzie i Filipowie. Mieszkania funkcjonują w ramach projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”. Projekt jest realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – […] Przeczytaj całość »

 • Mieszkanie wspomagane w Kuriance

 • Szaro-biały dom w nowoczesnym stylu. Obok budynku idzie ścieżka z kostki. Wokół rozsypana jest ziemia, gdyż nie ma trawnika.Deinstytucjonalizacja ma na celu doprowadzenie do tego, żeby osoby z niepełnosprawnością mogły cieszyć się samodzielnością i żyć tak, jak chcą – a nie trafiać do dużych instytucji opieki. Każdy człowiek ma prawo do samodzielnego i niezależnego życia. W dniu 25 października 2021 roku w gminie Lipsk w miejscowości Kurianka w mieszkaniu wspomaganym zamieszkały dwie osoby […] Przeczytaj całość »

 • Mieszkanie wspomagane w Białej Wodzie

 • Pokój z dwoma dużymi oknami, podnośnikiem sufitowym luna, łóżkiem, biurkiem, szafą, fotelem oraz małym stolikiem.W Białej Wodzie od maja 2021 roku funkcjonuje mieszkanie wspomagane dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa. Obecnie mieszka tam dwóch mieszkańców, jeden z nich pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy jako pracownik gospodarczy przy wsparciu trenera pracy. Drugi mieszkaniec jest uczestnikiem Środowiskowego Domu Samopomocy. Beneficjenci mogą liczyć na czterech asystentów oraz kadrę […] Przeczytaj całość »

 • Mieszkanie wspomagane w Augustowie.

 • Nowoczesne pomieszczenie z tapetą przedstawiającą liście. Wyposażone w dwa łóżka i elektronikę.Wychodząc naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnością intelektualną w dniu 26 lipca 2021 roku na terenie miasta Augustowa zostało zorganizowane otwarcie mieszkania wspomaganego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa. W mieszkaniu osoby z niepełnosprawnością mogą prowadzić niezależne życie w społeczności lokalnej przy doraźnym wsparciu m.in. asystenta, psychologa. Mieszkalnictwo wspomagane wpisuje się w […] Przeczytaj całość »

 • Otwarcie mieszkania wspomaganego w Różanymstoku

 • Pokój z nowoczesnym wyposażeniem a wśród tego łóżko, biurko, telewizor, lodówka, czajnik.Dnia 5 maja 2021 r. w miejscowości Różanystok, gmina Dąbrowa Białostocka nastąpiło uroczyste otwarcie mieszkania wspomaganego. Mieszkanie zostało wyremontowane ze środków partnerskiego projektu „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, Oś. Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, […] Przeczytaj całość »

 • Zakończono roboty budowlane w mieszkaniu wspomaganym, znajdującym się w Augustowie.

 • Widok na uchylone drzwi mieszkania po remoncie.W ramach realizacji projektu „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” informujemy, że w lutym br. zakończono roboty budowlane w mieszkaniu wspomaganym, znajdującym się w Augustowie. Obecnie trwają prace związane z wyposażeniem lokalu w niezbędne meble i sprzęty. Mieszkanie będzie przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa z terenu Gminy Augustów. Mieszkanie znajduje się […] Przeczytaj całość »

 • Prace remontowe w mieszkaniu w Różanymstoku

 • Pomieszczenie po remoncie w szarych odcieniach z zamkniętymi drzwiami i drugim przejściem bez drzwi.Prace w kolejnym mieszkaniu wspomaganym tworzonym w ramach projektu „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” powoli dobiegają końca. Na przełomie stycznia i lutego zakończyły się roboty budowlane obejmujące remont mieszkania położonego w Różanymstoku. Mieszkanie będzie przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa z terenu Gminy Dąbrowa Białostocka. Obecnie rozpoczęło się wyposażanie lokalu w […] Przeczytaj całość »

 • Mieszkanie wspomagane w Filipowie

 • Pokój w jasnych kolorach i dużym oknem w którym znajduje się łóżko, szafka nocna, biurko i fotel. Dodatkowo na ścianach wiszą półki.W miesiącu październiku 2020 roku uruchomiono pierwsze mieszkanie wspomagane w ramach projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”, mieszkanie znajduje się w gminie Filipów w powiecie suwalskim. Mieszkanie prowadzone jest przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w   Suwałkach – Partnera projektu. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się pod koniec października 2020 r., są to […] Przeczytaj całość »

 • Realizacja projektu pn. "W poszukiwaniu modelowych rozwiązań"

 • Realizacja projektu_1W ramach projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”, realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach wyremontowano już jedno mieszkanie skierowane do osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa. Kolejnym etapem będzie wyposażanie mieszkania, […] Przeczytaj całość »

 • REKRUTACJA GMIN DO PROJEKTU „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” – NABÓR V

 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku ogłasza rekrutację gmin z terenu województwa podlaskiego, do udziału w realizacji projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” , realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach Rekrutacja jest organizowana na […] Przeczytaj całość »

 • REKRUTACJA GMIN DO PROJEKTU „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” – NABÓR IV

 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku ogłasza rekrutację gmin z terenu województwa podlaskiego, do udziału w realizacji projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” , realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach Rekrutacja jest organizowana na […] Przeczytaj całość »

 • Wizyta studyjna do Niemiec

 • Pokój o niebiesko-białych ścianach z namalowanym drzewem na ścianie a w nim biurko, szafka, łóżko oraz telewizor przy łóżku.Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku realizuje projekt „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014 – 2020, Oś. Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym. W ramach Projektu, w […] Przeczytaj całość »

 • Podsumowanie prac Zespołu Ekspertów ds. Modelu mieszkań wspomaganych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w tym z zespołem Downa

 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku w związku z realizacją projektu partnerskiego pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, Oś. Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, powołał […] Przeczytaj całość »

 • Model Mieszkalnictwa Wspomaganego Skierowanego do Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, w tym z zespołem Downa

 • Model Mieszkalnictwa Wspomaganego Przeczytaj całość »

 • Wizyta studyjna do Gdańska

 • Grupa osób oprowadzana po ogrodzie. Na drugim planie widać słupy wysokiego napięcia i drogę ekspresową.           Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku realizuje projekt „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014 – 2020, Oś. Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym. W ramach Projektu, […] Przeczytaj całość »

 • Wizyta studyjna do Włoch

 • Przeszklony regał z kolorowymi lampkami.Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku realizuje projekt „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014 – 2020, Oś. Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym. W ramach Projektu, w […] Przeczytaj całość »

 • Prace Zespołu Ekspertów ds. Modelu mieszkań wspomaganych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w tym z zespołem Downa

 • Grupa osób siedzi przed laptopami przy stole z dokumentami i poczęstunkiem. Na drugim planie widać obraz z projektora.W Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku od 1 stycznia 2019 roku odbyło się pięć spotkań Zespołu Ekspertów ds. Modelu mieszkań wspomaganych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w tym z zespołem Downa. W czasie spotkań Zespół składający się z ekspertów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz pracowników ROPS przedstawił swoje doświadczenie zawodowe oraz zakres w jakim będzie […] Przeczytaj całość »

 • REKRUTACJA GMIN DO PROJEKTU „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” – NABÓR III

 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku ogłasza rekrutację gmin z terenu województwa podlaskiego, do udziału w realizacji projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” , realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach Rekrutacja jest organizowana na […] Przeczytaj całość »

 • REKRUTACJA GMIN DO PROJEKTU „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”. NABÓR II

 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku ogłasza rekrutację gmin z terenu województwa podlaskiego, do udziału w realizacji projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” , realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach Rekrutacja jest organizowana na […] Przeczytaj całość »

 • REKRUTACJA GMIN DO PROJEKTU "W poszukiwaniu modelowych rozwiązań" NABÓR I

 • REKRUTACJA GMIN DO PROJEKTU „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku ogłasza rekrutację gmin z terenu województwa podlaskiego, do udziału w realizacji projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” , realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością […] Przeczytaj całość »

   

   

  Stopka z czterema partnerami projektu - ROPS w Białymstoku, Województwo Podlaskie, Otwórzmy przed nimi życie, Centrum Integracji Społecznej w Augustowie.