Relacja z dwóch dwudniowych szkoleń pn. „Świadczenie usług społecznych w różnych formach wsparcia: od mieszkań wspomaganych po usługi opiekuńcze i wsparcie procesu usamodzielniania” – 27-28.10.2025 r. i 27-28.11.2025 r.

Projekt „Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej w województwie podlaskim” realizowany w ramach
Programu Fundusze Europejskie dla rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus
W dniach 27-28.10.2025 r. i 27-28.11.2025 r. w Hotelu Albatros w Serwach, odbyły się dwa dwudniowe szkolenia pn. „Świadczenie usług społecznych w różnych formach wsparcia: od mieszkań wspomaganych po usługi opiekuńcze i wsparcie procesu usamodzielniania” zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku w ramach projektu „Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej w województwie podlaskim”, Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Działania 04.13: Wysokiej jakości system włączenia społecznego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach typu projektów pn. Działania ROPS w zakresie usług społecznych, pomocy społecznej, ekonomii społecznej i aktywnej integracji, służące włączeniu społecznemu, realizowane na poziomie wojewódzkim. W pierwszym terminie – 27-28.10.2025 r. udział wzięło 22 pracowników m.in.: Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego/Departamentu Zarządzania Funduszami i Programami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz innych interesariuszy projektu zajmujących się planowaniem i ukierunkowaniem interwencji w województwie podlaskim, a w drugim terminie – 21 osób.
Szkolenia pozwoliły uczestnikom poszerzyć wiedzę oraz podnieść kompetencje zawodowe w zakresie organizacji i realizacji usług społecznych w różnych formach wsparcia: od mieszkań wspomaganych, przez opiekę wytchnieniową, po dzienne domy pomocy i placówki krótkoterminowe. Ważnym elementem programu było również omówienie działań wspierających proces usamodzielniania osób korzystających z usług całodobowych. Szkolenie poprowadziła Pani Aneta Ruszczyk. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziały w kolejnych formach wsparcia w ramach projektu.