Zaproszenie do udziału w czterodniowej wizycie studyjnej do województwa mazowieckiego w dn.: 18-21 listopada 2025 r.
Zmiana terminu wizyty studyjnej

Trzy logotypy: Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego, Rzeczpospolita Polska oraz Dofinansowane przez Unię Europejską.

Projekt „Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej w województwie podlaskim” realizowany w ramach
Programu Fundusze Europejskie dla rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus


Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku, realizujący projekt „Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej w województwie podlaskim” w ramach Działania 04.13: Wysokiej jakości system włączenia społecznego, Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach typu projektów pn. Działania ROPS w zakresie usług społecznych, pomocy społecznej, ES i aktywnej integracji, służące włączeniu społecznemu, realizowane na poziomie wojewódzkim, serdecznie zaprasza pracowników-przedstawicieli Podlaskich Sieci Współpracy, w tym: Podlaskiej Sieci Współpracy Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) i Zakładów Aktywności Zawodowej (ZAZ), Podlaskiej Sieci Współpracy Centrów Integracji Społecznej (CIS) i Klubów Integracji Społecznej (KIS), Podlaskiej Sieci Współpracy Organizacji Pozarządowych pracujących z Osobami w Kryzysie Bezdomności, Podlaskiej Sieci Współpracy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej i Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, do udziału w czterodniowej wizycie studyjnej do województwa mazowieckiego.

Uczestnikom wizyty studyjnej zapewniamy bezpłatny transport w obydwie strony, noclegi oraz pełne wyżywienie.

Termin: 18-21 listopada 2025 r. (zostaje przełożona na inny termin)

Nowa data wizyty zostanie przekazana Państwu po jej ustaleniu. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

Trasa: Białystok – województwo mazowieckie – Białystok

Zakwaterowanie: Hotel Holiday Park ul. Heroldów 1B, Warszawa

Celem wizyty studyjnej jest zapoznanie uczestników z działalnością podmiotów ekonomii społecznej oraz pogłębienie wiedzy na temat różnych aspektów prowadzenia i zarządzania przedsiębiorstwem społecznym. Jest to przestrzeń do wymiany informacji, doświadczeń oraz dobrych praktyk i pomysłów pomiędzy uczestnikami wizyty a gospodarzami. Wizyta ma przyczynić się do implementowania dobrych, sprawdzonych rozwiązań w obszarze ekonomii społecznej z wizytowanych miejsc województwa mazowieckiego.

W ramach wizyty studyjnej planowane są spotkania w następujących organizacjach:

  1. Centrum Integracji Społecznej w Markach
  2. Fundacja Leny Grochowskiej w Siedlcach
  3. Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach
  4. Spółdzielnia Socjalna „Pożytek” w Tłuszczu
  5. Zakład Aktywności Zawodowej Galeria Apteka Sztuki w Warszawie
  6. Spółdzielnia Socjalna 4Smart w Warszawie

Szczegółowy harmonogram wizyty studyjnej zostanie przekazany zakwalifikowanym uczestnikom w późniejszym terminie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warunkiem udziału w rekrutacji na wizytę studyjną jest zapoznanie się z Regulaminem udziału w projekcie i poprawne wypełnienie karty zgłoszeniowej (w załączeniu) oraz przesłanie jej w formie elektronicznej na adres e-mail: fers@rops-bialystok.pl, bądź dostarczenie osobiście lub pocztą tradycyjną na adres ROPS w Białymstoku: ul. gen. George’a Smitha Pattona 8, 15- 688 Białystok do dnia 06.11.2025 r.

Osobą do kontaktu w przedmiotowej sprawie jest Pani Emilia Faszczewska, tel. 85 744 72 75. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

W załączeniu: